Roeterseilandcampus, gebouw A, zaal: A1.07
Als je met data werkt, is de kans groot dat je al eens de mogelijkheid hebt gehad om te programmeren. Dit kan echter ontmoedigend lijken door de complexiteit en de omvang van de programmeerkennis. Deze workshop is bedoeld om je kennis te laten maken met deze wereld, zodat je de mogelijkheden kunt benutten en je vaardigheden in data en visualisatie kunt verbeteren.
• Data beheren en manipuleren met PowerBI en R;
• Data visualiseren met de interface van PowerBI en R-scripts;
• Begrijpen hoe de functionaliteit van computers opgebouwd is uit substructuren.
Dit wordt bereikt door middel van theorie en visuele oefeningen die steeds meer programmeren in PowerBI en R bevatten, met nadruk op de basisprincipes van programmeren en de algemene logica en structuren. De workshop biedt directe voordelen voor beginnende programmeurs die aarzelend zijn om programmeergerelateerde tools of software voor hun studie te gebruiken.
Breng je eigen laptop mee met PowerBI DesktopExterne link, RExterne link en R-studioExterne link geïnstalleerd, als je deze nog niet hebt (aanbevolen). Alternatief is PowerBI beschikbaar via dit UvA portalExterne link, of je kunt alle drie de programma's virtueel (en trager) openen via apps.uva.nlExterne link.
Alle openingstijden vind je op de website van de BibliotheekExterne link.
Heb je een algemene vraag over de voorzieningen, diensten, studieplekken of locaties van de Bibliotheek? Vraag het de Bibliotheek!