
Kom naar de voorstelling Louise tijdens de Week tegen Racisme
Kom naar de voorstelling Louise tijdens de Week tegen Racisme
- Startdatum
- 19-03-2026 20:15
- Einddatum
- 19-03-2026 22:00
- Locatie
CREA Theaterzaal
'Louise' is een voorstelling van Stichting Reframing HERstory en is gebaseerd op een borduurwerk van de Arnhemse Louise van Ommeren-Hengevelt. Het domein van vrouwen uit de gegoede burgerij was binnenshuis. Borduren, breien en naaien toonden haar deugdzaamheid. Tegelijkertijd is dit werk een protest tegen slavernij. Brak zij een lans voor tot slaaf gemaakten in de Oost en de West? Of is dit een pleidooi voor vrouwen zoals zij?
De voorstelling laat de onderbelichte geschiedenis van gemarginaliseerde levens van vrouwen zien. Na 150 jaar emancipatie is het tijd dat we ons niet meer alleen op de koloniale welvaart verlaten, maar ook het menselijk leed achter de rijkdom van de 18e eeuw tonen. Om bewuster naar een nieuwe, inclusievere vorm van samenleven te gaan.
Het programma start met een historische inleiding. Direct na de voorstelling is er een gezamenlijk reflectief programma, met aandacht voor wat (de geschiedenis in) ons beweegt onder leiding van Farida Nabibaks. Hierna staat er voor iedereen een Surinaams drankje klaar.
Over Stichting Reframing HERstory
Stichting Reframing HERstory Art Foundation en onderdeel van een programma gericht op helen. De stichting draagt bij aan bewustwording en educatie van het koloniaal en slavernijverleden van Gelderland, via dans, muziek, podiumkunsten, gesprek en maatschappij.
Over het CDO
Het Centrale Diversity Office is er om als kritische vriend de diversiteit, inclusie en gelijkwaardigheid (DIG) aan de UvA te vergroten. We delen onze kennis en ervaring door het geven van gevraagd en ongevraagd advies en het organiseren van activiteiten. We zoeken daarbij de verbinding en ondersteunen iedereen die zich wil inzetten voor DIG.